Estes Flash E2X, Launch Set

$38,71
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $5,67
SKU: RD-ES1478
EAN: 5055320204718
Dostupnost: Na cestě

ks

Obsah balení

Obsah balení: univerzální odpalovací rampa, odpalovací pult, model rakety FLASH, padák, obrázkový návod na sestavení.

Charakteristika

Model rakety Estes Flash je na raketové motory řady A - C. FLASH je vysoce výkonný model rakety za příznivou cenu, vhodný i pro začátečníky. Raketa je snadno sestavitelná, ale to není jedinou výhodnou. Hlavní předností modelu je jeho aerodynamika, díky které dosáhne vysoké výšky až 282 m!

Náročnost stavby rakety E2X

Model rakety není potřeba barvit a k sestavení není potřeba speciálního nářadí. Všechny díly jsou nabarveny a připraveny k sestavení. Raketu je nutné slepit, nalepit potisky a je připravena k letu. Stavba rakety zabere přibližně jednu hodinu.

Informace k přípravě rakety a odpálení najdete v článku.

Odpalovací rampa

Odpalovací rampa zajišťuje oporu rakety při stratu. Rampa se jednoduše rozloží, bez použití lepení nebo speciálního nářadí. Samotná raketa se pomocí startovacího ouška nasune na vodící tyč, čímž je zajištěn přímý let rakety při startu. Některé typy ramp jsou nastavitelné v rozpětí 30°a je možné je osadit širší tyčí pro vetší typy raket.

Odpalovací pult

Ovladač elektrického odpalovacího systému je nepostradatelný pro bezpečný start modelů raket. Odpálení rakety je realizováno pomocí elektrického proudu, který zažehne motory. K zážehu stačí stisk tlačítka na pultu a Vy tak můžete sledovat celý start rakety z bezpečné vzdálenosti.

K napájení panelu je potřeba pouze dokoupit 4 ks vysoce kvalitních 1.5V AA alkalických baterií. Pro napájení elektronického odpalovacího zařízení používejte výhradně alkalické baterie nebo nabíjecí lithiové či NiMH akumulátory. Běžné zinko-chloridové baterie nejsou schopny dodat potřebný proud pro spolehlivé zapálení elektrického startéru!

Doporučujeme koupit

Doporučujeme motory: A8-3 (první let), B4-4, B6-4, C6-5, C6-7.

Více informací o raketových motorech naleznete v článku.

Pro sestavení a odpálení je potřeba dokoupit motory s palníky, ucpávky výmetu, baterie a lepidlo. Palníky a ucpávky motorů jsou součástí balení motorů, pokud není uvedeno jinak. Pro bezpečný návrat raket doporučujeme dokoupit náhradní padák nebo streamer (dle velikosti rakety).


Druh stavebnice: E2X
Obsažena odpalovací rampa: Ano
Náročnost: 1
Délka: 412 mm
Průměr: 28 mm
Hmotnost: 52 g
Dosažitelná výška: 282 m
Návrat: Padák o průměru 310 mm
Doporučené motory: A8-3 ( první start ), B4-4, B6-4, C6-5, C6-7
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.