Estes Journey E2X, Launch Set

$43,97
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $5,67
SKU: RD-ES1441
EAN: 047776014411
Dostupnost: Na cestě

ks

Obsah balení

Obsah balení: odpalovací rampa Porta-Pad II, elektrický odpalovací pult, model rakety, padák, obrázkový návod na sestavení.

Charakteristika

Model rakety Estes Journey je na raketové motory řady A a B. Raketa má jméno "Journey" neboli Cesta. Toto označení má evokovat cestu skutečné rakety do vesmíru. Model sice až do vesmíru nedoletí, ale i tak dosáhne výšky až 335m!. Bezpečný návrat je následně zajištěn na padáku o průměru 30.5 cm

Náročnost stavby rakety E2X

Model rakety není potřeba barvit a k sestavení není potřeba speciálního nářadí. Všechny díly jsou nabarveny a připraveny k sestavení. Raketu je nutné slepit, nalepit potisky a je připravena k letu. Stavba rakety zabere přibližně jednu hodinu.

Informace k přípravě rakety a odpálení najdete v článku.

Odpalovací rampa

Odpalovací rampa zajišťuje oporu rakety při stratu. Rampa se jednoduše rozloží, bez použití lepení nebo speciálního nářadí. Samotná raketa se pomocí startovacího ouška nasune na vodící tyč, čímž je zajištěn přímý let rakety při startu. Některé typy ramp jsou nastavitelné v rozpětí 30°a je možné je osadit širší tyčí pro vetší typy raket.

Odpalovací pult

Ovladač elektrického odpalovacího systému je nepostradatelný pro bezpečný start modelů raket. Odpálení rakety je realizováno pomocí elektrického proudu, který zažehne motory. K zážehu stačí stisk tlačítka na pultu a Vy tak můžete sledovat celý start rakety z bezpečné vzdálenosti.

K napájení panelu je potřeba pouze dokoupit 4 ks vysoce kvalitních 1.5V AA alkalických baterií. Pro napájení elektronického odpalovacího zařízení používejte výhradně alkalické baterie nebo nabíjecí lithiové či NiMH akumulátory. Běžné zinko-chloridové baterie nejsou schopny dodat potřebný proud pro spolehlivé zapálení elektrického startéru!

Doporučujeme koupit

Doporučujeme motory: A8-3 (první start), B4-4, B6-4, C6-5, C6-7.

Více informací o raketových motorech naleznete v článku.

Pro sestavení a odpálení je potřeba dokoupit motory s palníky, ucpávky výmetu, baterie a lepidlo. Palníky a ucpávky motorů jsou součástí balení motorů, pokud není uvedeno jinak. Pro bezpečný návrat raket doporučujeme dokoupit náhradní padák nebo streamer (dle velikosti rakety).


Druh stavebnice: E2X
Obsažena odpalovací rampa: Ano
Náročnost: 1
Délka: 490 mm
Průměr: 25 mm
Hmotnost: 51 g
Dosažitelná výška: 335 m
Návrat: Padák o průměru 350 mm
Doporučené motory: A8-3 ( první let ), B4-4, B6-4, C6-5, C6-7
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.