Estes Sky Twister E2X

$20,05
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $4,28
SKU: RD-ES1263
EAN: 047776012639
Stav zásob: 1 ks
Dostupnost: Skladem

ks

Obsah balení

Balení obsahuje: tubus. plastovou špici, vrtule, stabilizátory, padák, držák motoru, sadu obtisků, obrázkový návod na sestavení.

Charakteristika

Model rakety Estes na raketový motor řady B - C. Sky Twister je rychlo stavebnice z hotových plastových barevně upravených dílů, je zárukou snadného uvedení do světa raket. Po dosažení vrcholu dráhy 180 m se oddělí hlavice a snáší se na rotující vrtuli k zemi. Návrat rakety padákem.

Náročnost stavby rakety E2X

Model rakety není potřeba barvit a k sestavení není potřeba speciálního nářadí. Všechny díly jsou nabarveny a připraveny k sestavení. Raketu je nutné slepit, nalepit potisky a je připravena k letu. Stavba rakety zabere přibližně jednu hodinu.

Informace k přípravě rakety a odpálení najdete v článku.

Doporučujeme koupit

Doporučené motory: B4-2 (první let), B6-2, B6-4, C6-3, C6-5

Více informací o raketových motorech naleznete v přehledu raketových motorů.

Pro odpálení je potřeba dokoupit motory s palníky a ucpávky výmetu (slouží k ochraně padáku). Palníky a ucpávky motorů jsou součástí balení motorů, pokud není uvedeno jinak. Motory Estes jsou opatřeny elektrickými palníky, určené k zažehnutí přes odpalovací pult. Raketu je možno osadit motory Klima s klasickými zápalnicemi. Pro bezpečný návrat raket doporučujeme dokoupit náhradní padák nebo streamer.

Odpalovací rampa

Ke startu rakety je nutná rampa. Pro malé rakety doporučujeme dokoupit rampu Estes Porta-Pad II nebo Estes Astron II. Na rakety od střední velikost doporučujeme rampu Estes Pro Series II nebo rampu Klima 7611.

Pro bezstarostné a bezpečné odpálení rakety elektrickým proudem ze vzdálenosti pár metrů, je vhodné dokoupit i odpalovací zařízení, např. od Estes nebo Klima.

Rampu s elektrickým odpalovacím pultem je možné koupit také jako kompletní sadu Estes Porta-Pad II.


Druh stavebnice: E2X
Obsažena odpalovací rampa: Ne
Náročnost: 1
Délka: 490 mm
Průměr: 34 mm
Hmotnost: 82 g
Dosažitelná výška: 180 m
Návrat: Padák o průměru 300 mm
Doporučené motory: B4-2 ( první let ), B6-2, B6-4, C6-3, C6-5
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.