Klima Proxima Quick Easy Kit

$69,33
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $4,28
SKU: KL-2207
EAN: 4250595422077
Stav zásob: 1 ks
Dostupnost: Skladem

ks

Obsah balení

Balení obsahuje: 2 tubusy ( na sestavení správné velikosti ), plastová špice, stabilizátory, padák, držák motoru, otisky, obrázkový návod na sestavení.

Charakteristika

Model rakety Klima Proxima Quick je na raketové motory řady B - D. Proxima se nazývá hvězda souhvězdí Centauri, stejně se jmenuje i model rakety Proxima Quick. Raketa je více než 1m vysoká na 6 motorů, na kterých může dosáhnout výšky až 470m! Montáž motorů je pomocí centrálního šroubu. Návrat padákem.

Přestože stavba rakety není příliš komplikovaná, vyžaduje určitou zkušenost a doporučuje se zkušenějším modelářům. Pro zajištění stejného okamžiku zážehu motorů se důrazně doporučuje použít sadu KL-0001 a KL-0012. Vodítka k vedení rakety na rampě se doporučují o průměru 6 mm pro vodící tyč (položka č. KL-7612) .

Stabilizátory jsou vyrobeny z velmi pevného nárazuvzdorného ABS a jsou jednoduše zasunuty do drážek montážní trubky. Jsou tedy přesně zarovnány a teoreticky ani nemusí být lepeny!

Proxima navíc disponuje velmi sofistikovaným systémem dílů pro trvalou ochranu padáku. Velké samolepky zajistí profi design. Obsažen je i kvalitní padák ripstop - nylon.

Náročnost stavby rakety

Rakety stavební obtížnosti 3 jsou určeny pro zručnější modeláře. V setu je více laserem řezaných dílů. Tělo rakety vyžaduje dokončovací práce. Raketa má promyšlený komplexní design a nosní kužel z plastu nebo balsy. Vyžaduje středně pokročilé dovednosti v modelové konstrukci a dokončování rakety. Pokyny jsou přiloženy. Sestavení může trvat několik dní.

Sestavený model je nutné nabarvit - doporučujeme použít akrylové barvy ve spreji. Barvy ve spreji můžete zakoupit u nás nebo v prodejnách s barvami a laky. Informace ke stavbě a odpálení najdete v tomto článku.

Doporučujeme koupit

Doporučené motory:

  • 3xB4-4 + 3xC6-P (150 m)
  • 3xC6-5 + 3xC6-P (230 m)
  • 3xC2-P + 3xD9-7 (365 m)
  • 3xD3 - P + 3xD9-7 (470 m)

Více informací o raketových motorech naleznete v přehledu raketových motorů.

Pro odpálení je potřeba dokoupit motory s palníky a ucpávky výmetu (slouží k ochraně padáku). Palníky a ucpávky motorů jsou součástí balení motorů, pokud není uvedeno jinak. Motory Estes jsou opatřeny elektrickými palníky, určené k zažehnutí přes odpalovací pult. Raketu je možno osadit motory Klima s klasickými zápalnicemi nebo elektrickými palníky. Pro bezpečný návrat raket doporučujeme dokoupit náhradní padák nebo streamer.

Odpalovací rampa

Ke startu rakety je nutná rampa. Pro malé rakety doporučujeme dokoupit rampu Estes Porta-Pad II nebo Estes Astron II. Na rakety od střední velikost doporučujeme rampu Estes Pro Series II nebo rampu Klima 7611.

Pro bezstarostné a bezpečné odpálení rakety elektrickým proudem ze vzdálenosti pár metrů, je vhodné dokoupit i odpalovací zařízení, např. od Estes nebo Klima.

Rampu s elektrickým odpalovacím pultem je možné koupit také jako kompletní sadu Estes Porta-Pad II.


Druh stavebnice: Kit
Obsažena odpalovací rampa: Ne
Náročnost: 3
Délka: 1090 mm
Průměr: 75 mm
Hmotnost: 550 g
Dosažitelná výška: Až 470 m ( motor D )
Návrat: Padák o průměru 700 mm
Doporučené motory: 3xB4-4 + 3xC6-P ( 150 m ); 3xC6-5 + 3xC6-P ( 230 m ); 3xC2-P + 3xD9-7 ( 365 m ); 3xD3 - P + 3xD9-7 ( 470 m )
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.