Krick Klemm L 25d E 1:7 kit

$325,30
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $5,67
SKU: KR-10280
EAN: 4025792143915
Stav zásob: 1 ks
Dostupnost: Skladem

ks

Obsah balení

V balení stavebnice modelu letadla Klemm L 25d 1:7 je sada stavebních výkresů v měřítku 1:1, manuál s pokyny ke stavbě, sada obtisků, montážní příslušenství jako táhla, vidličky, panty, matice, šrouby, vzpěry apod., kompletní dřevěné CNC výřezy, smrkové nosníky, balzové prkénka a bloky. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině.

Charakteristika

Stavebnice německého sportovního a cvičného letadla z třicátých let minulého století, Klemm L 25d v měřítku 1:7, provedení Kit. Rozpětí modelu je 1859mm. Kryt motoru je ABS, pro nízkou hmotnost je model vhodný k instalaci elektropohonu. Vhodnou alternativou by mohl být i spaalovací motor 4T/2T o objemu 10ccm.

Letoun Klemm L 25 byl zkonstruován na sklonku 20 let minulého století a patřil mezi velmi oblíbené cvičné a školní stroje. Více než 700 kusů bylo postaveno v mnoha variantách. Byl upraven pro účely soutěžních, expedičních a rekordních letadel, které byly rovněž vyváženy do mnoha zemí světa. Tento model představuje verzi Klemm L 25d.

Stavebnice se dodává v rozsypu s laserem řezanými díly. Křídlo má centroplán s podvozkem přilepen k trupu a vnější odnímací části, které se nasazují na spojku. Model vyžaduje stavební zkušenost stavitele, potah a povrchová úprava je na staviteli modelu.

Ke stavbě modelu lze doporučit vhodné nářadí a lepidla, potah, pohonnou jednotku a RC soupravu. Stavba není nikterak náročná ale není určena úplným začátečníkům, těm jsou určeny cvičné modely typu Krick Primo apod. Model je maketou skutečného letadla a stavba je proto poněkud náročnější. K dispozici jsou kompletní dřevěné součásti, které se sestavují na pracovní desce do výřezů a zámků, proto není potřeba ke stavbě výkres. Přesné laserem vyrobené součásti do sebe přesně zapadají a stavba jde proto díky obrázkovému postupu v manuálu rychle od ruky. Odměnou za vynaložený čas vám bude hezký model skutečného letadla, který jste si postavili sami. Budete zkušenější, protože poznáte dosud skryté taje konstrukce letadel a budete moci se pustit i do náročnější stavby ještě větších a atraktivnějších modelů.

Vlastnosti
 • Klasická celodřevěná stavebnice pro ty, co si chtějí model postavit sami
 • Díky promyšlené konstrukci se zámky, jde stavba rychle od ruky
 • Přesné laserem vyřezané díly z topolové překližky a balzy
 • Drobné příslušenství v balení
Pro sestavení modelu potřebujete:
 • Sekundové lepidlo nebo netoxické Super Fatic od Deluxe Materials
 • Bílé PVA (disperzní) lepidlo případně brousitelné žluté alifatické na dřevo
 • Epoxidové lepidlo - 5-ti minutové
 • Potahovou fólii
 • Motor, serva, RC soupravu, baterie atd.

Doporučujeme koupit

Ve stavebnici jsou potřebné součásti pro stavbu modelu, nejsou obsaženy elektronika, pohonná jednotka, lepidla, potah, nářadí, barvy, běžné příslušenství, fugurka pilota apod.

Pohonná jednotka modelu
 • Motor spalovací nebo elektromotor s regulátorem
 • 4 ks serv standardní velikosti pro ovládání výškovky, směrovky a křidélek (2).
 • Akumulátor
 • RC soupravu 4 až 6 kanálů
Doporučené vysílače Spektrum nové generace řady NX

Pro ovládání leteckých modelů doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM NX:

 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX, AR6610T s kompatibilitou Smart, USB a možností připojení WiFi.
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX, AR8020T s hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
 • 10-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX10 DSMX s nejnovějšími trendy, hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
Střídavý motor a regulátor

K pohonu modelu můžete použít výkonný střídavý pohon, který vám ušetří starosti se startováním a provozem spalovacího motoru. Pro sportovní model jako Tri 40 II se nabízí různé verze motorů a regulátorů:

 • Rekreační létání s motorem E-flite motor střídavý BL50 525ot/V
 • Akrobatické létání s motorem E-flite motor střídavý Power 52 590ot/V
 • Regulátor s BEC 2,5A E-flite regulátor střídavý 80A PRO SB EC5
 • Regulátor s BEC 5A Castle regulátor Phoenix Edge 75
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 4-6 články (14.8–22.2V).

 • Pro ekonomické létání LiPo akumulátor 4S Black Magic LiPol Car 14.8V 5000mAh 50C EC5 s konektorem EC5.
 • Větší výkon 6S Spektrum Smart LiPo 22.2V 4000mAh 50C IC5 s konektorem EC5 a s technologií Smart.
 • Smart LiPo akumulátor 6S Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart G2
 • Pro dlouhý let a výkon 6S Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doporučené vysílače Spektrum nové generace řady NX

Pro ovládání leteckých modelů doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM NX:

 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX, AR6610T s kompatibilitou Smart, USB a možností připojení WiFi.
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX, AR8020T s hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
 • 10-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX10 DSMX s nejnovějšími trendy, hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.

Stavba modelů letadel ze dřeva je tradiční a nejstarší technologií, používanou při jejich výrobě. Dřevo je dostupný a levný materiál, je pružný, lehký a mimořádně trvanlivý. Konstrukce lze v případě poškození opravit. Jako materiál se používají lišty na nosníky, nejčastěji smrk, borovice, základním stavebním materiálem je balza a různé typy překližek. Na pevnostní díly lze využít buk, jasan nebo na bloky ramen, lípu apod.

LEPENÍ DŘEVĚNÝCH SOUČÁSTÍ

Plán se pokládá na rovnou dřevěnou pracovní desku z měkkéh o dřeva (laťovku), na plán je potřeba položit průhlednou fólii která ochrání plán před lepidly. K lepení používáme modelářské špendlíky kterými se fixují součásti v přesné pozici. Běžné lepení dřevěných dílů se lepí disperzním PVA lepidlem nebo Speedbond PVA lepidlo na dřevo které mají výhodu v pomalém schnutí, proto je na sestavení konstrukce dost času. Slepená konstrukce se může sundat druhý den po slepení.

LEPENÍ PEVNOSTNÍ

Při stavbě se vyskytuje několik konstrukčních uzlů, které je potřeba lepit lepidly, které odolávají vyššímu namáhání, jsou odolné proti chemikáliím, vodě apod. Nejznámějšími jsou 2-složková Epoxydová lepidla, dodávají se v menším balení Speed Epoxy II 4 min 28g, ve větším balení Speed Epoxy II 20 min 224g a pro extra vysokou pevnost Fusion dvousložkové vysoko pevnostní lepidlo 75ml.

RYCHLÉ LEPENÍ

Při práci je potřeba občas použít rychlé a pevné slepení součástí, k tomu se výborně hodí sekundová kyanoakrylátová lepidla.

Pomůcky při lepení

Všude nám ruce nestačí a při sestavování většího množství dílů zvlášť, proto jsou vítaným pomocníkem různé typy svěrek. Modelcraft modelářská ztužidlo 50mm, Modelcraft paralelní svěrka 50mm, Modelcraft nylonové svorky 75mm a 50mm (3+6ks) nebo Modelcraft pružná multifunkční svěrka malá (2ks)

Řezné nástroje

Při práci s různými materiály potřebujete nože, pilky, nůžky a spoustu dalších pomůcek. Můžeme doporučit Modelcraft odlamovací nože (sada 3ks), Modelcraft sada 3 nožů s 13 čepelemi, Modelcraft modelářská pilka 165x22mm 10zubů/cm nebo Modelcraft modelářská pilka 203x44mm 6zubů/cm, speciální Nůžky na lexan rovné nebo Nůžky na lexanové karosérie zahnuté

Modelářské nářadí a podložka

Pro přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou Modelcraft řezací podložku A3 a bezpečnostní pravítko.

Potahové fólie

Nejrychlejší a nejefektivnější povrchová úprava dřevěných modelů je potažení nažehlovací fólií. IronOnFilm Nejen že je možné si vybrat z celé škály barevných odstínů, ale řeší se tím i odolnost kostry vůči povětrnostním vlivům, barevná a tvarová stálost, snadná opravitelnost a rychlost při dokončení modelu. K práci potřebujete modelářskou žehličku, ostrý modelářský nůž a nůžky.


Druh stavebnice: Stavebnice ARC
Konstrukce: Dřevěná stavba
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Sportovní maketa
Rozpětí: 1859 mm
Délka: 1071 mm
Letová hmotnost: 2000 g
Nosná plocha: 47,3 dm²
Plošné zatížení: 57 g/dm²
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.