Spektrum Lap timing System - měřící brána

$32,01
včetně DPH
Nejlevnější poštovné od $5,67
SKU: SPMLTG5000
EAN: 605482084960
Stav zásob: 1 ks
Dostupnost: Skladem

ks

Charakteristika

Digitální časomíra Spektrum nové generace pro auta, letadla či drony. Vyznačte si trať, nainstalujte měřící brány a do modelu si nainstalujte IR senzor. Informace o časech se Vám přenášení pomocí telemetrie do Vašeho vysílače. Jsou podporovány vysílače Spektrum druhé a třetí generace. Maximální vzdálenost mezi bránou a modleme je 2 až 3 metry.

Měřicí brány

Na trať si nainstalujete brány, které se skládají s infračervených LED diod. Brána se může být tvořena např. z tyče či oblouku, na které jsou přes oboustrannou nalepeny moduly s LED diodami. Použité infračervené LED vyzařují velmi úzký paprsek, což zaručuje velmi přesné měření. Na trať si dokonce můžete nainstalovat i více bran - můžete měřit mezičasy kol. Počet bran je omezen na 9. Brána je napájena 3-článkovým LiPo akumulátorem, odběr brány osazené 5-ti LED diodami je přibližně 38 mA.

Typické rozmístění prvků časomíry ukazuje schéma na obrázku. Doplnit je potřeba napájecí LiPol baterii 11.1 V pro napájení.

Instalace do modelu

Model je pak nutné osadit infračerveným přijímacím modulem a samozřejmě přijímačem podporující přenos telemetrie. Existují 2 možnosti, jak model vybavit přijímacím modulem:

 • Univerzální přijímací modul SPMLTT2500, který se zapojí pomocí 4-žilového kabelu do X-BUS portu přijímače. Toto řešení je zcela univerzální, vyžaduje přijímač s telemetrií a X-BUS vstupem nebo přijímač Spektrum Serial Race.
 • U modelů multikopter s řídicí jednotkou Spektrum F400 a přijímačem Spektrum Serial Race stačí do řídící jednotky připájet IR senzor (SPMLTG5001) tak, aby mohl přijímat parsek z brány.
Zobrazování časů kol

Čas kol jsou přenášeny pomocí telemetrie.Digitální časomíra Spektrum tedy vyžaduje použití vysílače s telemetrií a samozřejmě mít ve vysílači aktuální firmware. Jednotlivé časy kol se zobrazují na displeji vysílače, u vysílačů vybavených hlasovým výstupem si můžete nechat časy kol diktovat nebo ukládat na SD kartu.

Kompatibilita časomíry Spektrum:
 • Letecké vysílače Spektrum 2. a třetí generace: DX6e, DX6 G2/G3, DX7 G2, DX8 G2, DX9, DX9 Stealth, IX12, DX18, DX18 G2, DX18 Stealth.
 • Letecké přijímače Sepktrum s telemetrií: Serial Race, AR6270T, AR6600T, AR7350, AR8010T, AR9030T, AR9320T, AR9350 a další
 • Vysílač pro auta: DX5R
 • Přijímače pro RC auta s telemetrií: SR4000T, SR6000T
 • Moduly telemetrie: TM1000 nebo TM1500
Výhody digitální časomíry Spektrum
 • Ideální pro trénink závodů dronů a aut - nejen FPV
 • Napájení přijímače časomíry je z RC přijímače
 • Snadné nastavení - vše se nakonfigurujte pomocí vysílače Spektrum
 • Jednoduchost a spolehlivost, přenášení časů kol v reálném čase
 • Univerzálnost - žádné omezení počtu pilotů, může obsahovat až 10 bran

Doporučení: zaměřte závodní bránu směrem ven z trati, kolmo k ose prolétavajících nebo projíždějících modelů. Vyhněte se směřování bran k sobě. Vždy si důkladně prostudujte návod k použití.

Doporučujeme koupit

K základní sestavě brány časomíry je potřeba dokoupit napájecí LiPol baterii 11.1 V (kapacita postačuje 450 mAh, bateri se k modulu připojuje přes balanční JST-XH konektor) a přijímací modul dle typu modelu.


Napájecí napětí: 10 - 12.6 V (3 čl. LiPo)
Proudový odběr: 10 mA + 6 mA na každou připojenou LED
Vyzařovací úhel LED: cca 10°
Výška: 15.6 mm
Délka: 50.6 mm
Šířka: 31.3 mm
Hmotnost: 14g
Tento portál funguje na technologii cookies. Jeho využíváním vyjadřujete souhlas s užitím této technologie.